Warsztaty podróżnicze – „Chińskie wynalazki”

W piątkowy wieczór odbyły się u nas warsztaty pt. „Chińskie wynalazki”, podczas których wspólnie z dziećmi przemierzyliśmy Chiny wzdłuż i wszerz poznając ich różnorodność wszystkimi zmysłami. Ni Hao – witały się dzieci chińskim pozdrowieniem. Dzięki dźwiękom ludowej, chińskiej muzyki przenieśliśmy się do egzotycznego Kraju Mandarynki. Dzieci nauczyły się chińskiej piosenki i przymierzyły oryginalne chińskie stroje.


Rozpoznając Chiny na mapie świata, dzieci odgadywały, które ze zwierząt zamieszkują te tereny, a także jakie zabytki są dla nich charakterystyczne. Poznały niedźwiedzia pandę i dowiedziały się, że wielka panda co dzień musi zjeść prawie 40 kilogramów bambusa. Znalazły odpowiedź na pytanie, czy w Chinach żyją tygrysy, brązowe konie-koguty i żurawie z czerwoną czapką.
Maluchy dowiedziały się, jakie są najsłynniejsze chińskie wynalazki, jak korzystać z kompasu, jak grać w domino i co to jest ognisty patyk i akupunktura. Dzieci uczyły się trzymać pałeczki oraz znalazły metodę dzięki której można zniwelować ból głowy.
Legenda o 12 chińskich znakach zodiaku wprowadziła dzieci w świat baśniowych Chin. Poznały Kalendarz Księżycowy i wszystkie zwierzęta, które zostały patronami cyklu kolejnych 12 lat. Przy dźwiękach muzyki Kraju Środka dzieci zagrały na oryginalnych chińskich instrumentach, jak również pobawiły się tradycyjnymi chińskimi zabawkami.
Warsztaty pełnią rolę tłumacza w poznawaniu odmienności kulturowych, ułatwiają dziecku ich zrozumienie i akceptację, co przyczynia się do kreowania własnej osobowości.
Już 16 grudnia 2016r. zapraszamy na kolejną edycję warsztatów… Tym razem Mongolska Jurta