Walentynki! – grupa REKINKI i PIRACI

Mam serduszko, wielkie serce,
spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię,
rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię,
Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko,
Wszystkim podaruję.

 

            Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Przedszkolaki z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki. Każdy człowiek „mały i duży” lubi czuć się kochanym i docenianym.

            12 luty był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym Dniem Miłości i Przyjaźni. Większość dzieci tego dnia ubrało się na czerwono. Zanim rozpoczęły się wesołe zabawy, Panie przebrane za Walentynki, rozmawiały z dziećmi na temat Dnia Zakochanych. Dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci chętnie opowiadały o walentynkach, jak obchodzi się Dzień Miłości oraz o tym kogo kochają, kogo uwielbiają i jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawie „Mam serduszko” i bawiły się chustą animacyjną. Nie zabrakło zagadek dotyczących ukochanych osób i przyjaciół bohaterów bajek. Dzieci z wielką radością zatańczyły „Walentynkowy taniec” przy piosence
„Serduszko puka w rytmie …”. Na koniec tego czerwonego dnia, każde dziecko otrzymało pysznego lizaka i balonika w kształcie serduszka, cukierki, kolorowanki, które mogło pokolorować i podarować najukochańszym osobom. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych!