Harmonogram zajęć podczas ferii zimowych dla dzieci z grup młodszych

Chcemy uatrakcyjnić zimowy czas naszym wychowankom i udowodnić, że spędzanie ferii w przedszkolu wcale nie jest nudne. Poniżej podajemy harmonogram zajęć dla grup młodszych. Mamy nadzieję, że propozycje zajęć – inne niż w trakcie czasu nauki – spodobają się Waszym pociechom.

 

Poniedziałek, 11.02.2019r.
DINO-ZABAWY CZYLI DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU
Tego dnia nadarzy się wspaniała okazja, by przypomnieć dzieciom o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Chcemy, by dzieci przyniosły do przedszkola swoje dinozaury – zabawki, książeczki itd. Zobaczymy bajkę o dinozaurach oraz odkopiemy z piasku szkielety tych stworzeń. Odciśniemy w masie solnej figurki dinozaurów oraz wybierzemy się na spacer po ich śladach.

Wtorek, 12.02.2019r.
DLA TYCH, KTÓRZY NIE BOJĄ SIĘ POBRUDZIĆ…
Wtorek będzie dniem zabawy sensorycznej – stworzymy sztuczny śnieg z pianki do golenia i mąki.

Środa, 13.02.2019r.
DZIEŃ ZABAWY
Wyjazd do sali zabaw FIKU MIKU w Lublińcu. Prosimy rodziców o sportowe i wygodne ubranie dzieci oraz przygotowanie w podpisanym woreczku ubranek na zmianę.

Czwartek, 14.02.2019r.
WALENTYNKI
Tego dnia obchodzić będziemy walentynki, dlatego prosimy, by dzieci ubrane były na czerwono. Wykonamy walentynki, które wrzucimy do naszej walentynkowej skrzynki pocztowej. Tego dnia zastanowimy się, co oznacza zwrot „kocham cię” i dowiemy się, po co człowiekowi jest serce.

Piątek, 15.02.2019r.
Z MUZYKĄ ZA PAN BRAT – TWORZYMY WŁASNE INSTRUMENTY MUZYCZNE
Wykonamy własne instrumenty z butelek, pudełek i kartoników. Zagramy i zaśpiewamy – stworzymy prawdziwy zespół muzyczny. Zajęcia poprowadzi pani Justyna Kunicka – nauczycielka rytmiki.

Poniedziałek, 18.02.2019r.
KOCIE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW CZYLI WESOŁO OBCHODZIMY DZIEŃ KOTA
Tego dnia dowiemy się, jak dbać o kota i czym go karmić. Poćwiczymy nasze języki i buzie, bo będziemy nawoływać koty w języku obcym. Spróbujemy napić się mleczka ze spodeczka i zabawimy się w ”Kocie polowanie”. Jeżeli Wasze pociechy maja maskotkę w kształcie kota, pozwólcie im zabrać ją tego dnia do przedszkola.

Wtorek, 19.02.2019r.
DLA TYCH, KTÓRZY NIE BOJĄ SIĘ POBRUDZIĆ…
Tego dnia stworzymy kolorową, pachnącą ciastolinę – podobno najlepsza jest ta, zrobiona samodzielnie.

Środa, 20.02.2019r.
GALARETKOWY ZAWRÓT GŁOWY
Tego dnia wspólnie zrobimy tęczowy tort galaretkowy. Poznamy etapy przygotowania oraz różne smaki galaretek. Wcielimy się w cukierników, ozdabiając tort cukiereczkami i słodkimi owocami.

Czwartek, 21.02.2019r.
TROCHĘ SŁOŃCA W ŚRODKU ZIMY
Tego dnia będziemy się witać tradycyjnym hawajskim okrzykiem „ALOHA”. Ubierzemy kolorowe stroje, „trawiaste” spódniczki oraz kwiatowe girlandy. Poznamy taniec „hula”, w którym chodzi przede wszystkim o poruszanie biodrami. Następnie oddamy się degustacji egzotycznych koktajli. Nie zabraknie również LIMBO – czyli zabawy, która polega na przechodzeniu pod poprzeczką, umieszczaną coraz niżej.

Piątek, 22.02.2019r.
ARTYŚCI W PRZEDSZKOLU
O godzinie 9.00 odwiedzą nas aktorzy Studia Teatralnego „Sztuka”, którzy wykonają dla nas spektakl: KOZUCHA KŁAMCZUCHA.