Zimowy wyjazd w góry

szyndzielnia w grudniu

Tenis ziemny

IMG_6814

Od najmłodszych lat warto zadbać o odpowiednią aktywność ruchową dziecka. Ruch daje wiele korzyści i wpływa na odpowiedni rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Aktywność fizyczna to dla najmłodszych także forma zabawy, która uczy wytrwałości i pokory.

Sportem, w którym dzieci świetnie się odnajdują jest tenis. Grupa przedszkolaków bawi się co piątek na korcie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Manhattan pod okiem instruktora – pana Tomasza Maniury. Zajęcia odbywają się już drugi rok i nie brakuje chętnych:) Grając w tę grę najmłodsi ćwiczą koordynację, wzmacniają kondycję i rozwijają umiejętności rywalizacji. Największą zaletą grania w tenisa ziemnego jest wszechstronność ruchowa, łącząca zręczność, szybkość, siłę i wytrwałość. Zobaczcie, jak cechy te ćwiczą nasi mali tenisiści.

Zajęcia taneczno – ruchowe

IMG_6797

Piątkowe zajęcia taneczno – ruchowe w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym Manhattan w Lublińcu.

b

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela!

Dziękujemy naszym paniom z całego serduszka,
Że dbają o wszystkich – o starszaka i maluszka.
Życzymy też paniom dużo miłości,
A jeszcze więcej do nas cierpliwości.
Żeby dzieciaki miały same sukcesy,
Żeby znikały smutki i stresy,
Żeby maluszki dużo nie płakały,
A kredki się same temperowały.
W naszym przedszkolu świętowaliśmy dziś szczególny i ważny dla nas nauczycieli i pracowników Dzień Edukacji Narodowej.
Dzieci przygotowały dla nas z tej okazji krótką akademię. Serdecznie dziękujemy!

Sensoplastyka w Muszelkach!

Dziś odbyły się kolejne zajęcia sensoplastyki. Tym razem wraz z grupą Muszelek puściliśmy wodzę fantazji, wykorzystując przy tym różnorodne materiały oraz produkty spożywcze.
Z przyjemnością mieszaliśmy, łączyliśmy, sprawdzaliśmy dotykiem, wzrokiem, węchem. To wyjątkowe chwile, gdy brudzenie się jest całkowicie niekontrolowane i dozwolone.
Bardzo to lubimy! Oj tak! Czekamy z niecierpliwością na następny raz.

Trening judo z Panem Marcinem Makowskim

Język angielski z Panią Magdą Sikorą

Zdrowe warzywa w grupie Piratów!

W tym tygodniu w grupie Piratów rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw. Już potrafimy rozpoznać wszystkie warzywa, nawet z związanymi oczami. Szczególną uwagę zwróciliśmy na marchewkę. Smaczną zdrową kolorową! Dowiedzieliśmy się, gdzie rośnie, a także przeprowadziliśmy wywiad z marchewkowym ekspertem ! A na koniec stworzyliśmy piękne pole marchewkowe.

Jesienna ceramika

Dziś w naszej pracowni „małych artystów”, postanowiliśmy ulepić ” muchomory” 
Może zabrzmi to nieco dziwaczne, ale muchomory to nasze ulubione grzyby:)
Wprawdzie niejadalne i lepiej omijać je szerokim łukiem, jednak swoimi pięknymi kolorami wyróżniają się spośród wszystkich pozostałych grzybów w lesie:)

Dzień Drzewa

Dziś obchodzimy Święto Drzewa, które ma na celu uwrażliwienie nas na istotną rolę roślin w środowisku. Z tej właśnie okazji przybył do nas Pan Leśniczy. Nie był on zwykłym leśniczym, lecz muzycznym leśniczym, który zaprosił nas na magiczne spotkanie ze zwierzętami z muzycznego lasu. Poznaliśmy muzycznego niedźwiedzia, który chętnie łapkę poda oraz wsłuchiwaliśmy się w szum fal tworzonych przez muzycznego łabędzia. Nikt z nas nie przestraszył się muzycznego dzika, jednak muzyczna tarantula zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Wszyscy byliśmy oczarowani pięknem lasu i obiecaliśmy leśniczemu dbać o przyrodę i las.